Kategorie
Nazwa: ROWEREK BIEGOWY PUKY LR1 CZERWONY Z PODPÓRKĄ
Marka: Puky
Dostawa: CZEKAMY NA DOSTAWĘ !!!
Koszt dostawy: GRATIS !
Orientacyjna waga: 4.50 Kg
Cena: 369.00

Rowerek biegowy PUKY LR 1 L z pompowanymi kołami to średni model z rodziny rowerków biegowych niemieckiego producenta firmy Puky. Model ten zalecany jest jako biegówka dla dzieci w wieku od 3 lat o wzroście minimum 90 cm. Producent sugeruje także minimalną 35 cm długość nóżki dziecka. Waga tego rowerka biegowego to 4,9 kg. Od modelu LR 1 odróżniają go pompowane 12 calowe koła.

Rama
Geometria ramy rowerka biegowego Puky LR 1L przystosowana jest do potrzeb małego rowerzysty. Ergonomiczną, stalową rama jest nisko prowadzona co ułatwia wsiadanie i zsiadanie z rowerka. Podest na nóżki to cecha charakterystyczna rowerków biegowych Puky. Dzieci, które opanują już zachowanie równowagi na rowerku z pewnością będą odkładany nóżki na tę podpórkę
Malowanie proszkowe zapewnia powłokę odporną na zarysowania. Rowerek wyposażony jest w podnóżek, który mały rowerzysta bez problemu rozłoży i zaparkuje swój rower.

Kierownica
Kierownica w rowerku biegowym powinna być ustawiona w ten sposób aby zapewniała wyprostowaną i komfortową pozycję dziecka. W modelu Puky LR 1 L regulacja kierownicy jest w zakresie od 49 do 57 cm co pozwala dostosować jej wysokość do aktualnego wzrostu małego rowerzysty. Wyposażona jest w czarne, gumowe uchwyty z harmonijkowymi zakończeniami. Sprawiają one, że rączki dziecka nie zsuwają się oraz chronią je przed niepotrzebnymi otarciami. Kolejnym zabezpieczeniem jest czarna osłona w formie poduszeczki z napisem PUKY, uchroni główkę dziecka przed uderzeniem w metalową kierownicę podczas wywrotki lub zachwiania równowagi.

Siodełko
Siodełko w rowerku biegowym powinno być ustawione w taki sposób by dziecko w pozycji siedzącej mogło stopami swobodnie dostać do podłoża, a nóżki powinny być lekko ugięte. Rowerek biegowy Puky LR 1L posiada płynną regulację wysokości siodełka w zakresie od 35 do 45 cm. Miękkie siodełko o ergonomicznym kształcie zapewnia stabilną pozycję dziecka na rowerku oraz wspiera ruchy biegowe dziecka.

Koła
Rowerek wyposażony jest w żółte 12 calowe koła. Pompowane opony 12x2,00” o niskim bieżniku świetnie sprawdzają się zarówno w domu jak i na zewnątrz. Nie rysują podłogi, nie ślizgają się na mokrej nawierzchni. Zapewniają komfortową i cichą jazdę. Uszczelnione łożyska kulkowe w kołach zapewniają długi i bezawaryjny okres użytkowania

Bezpieczeństwo
Marka Puky to synonim bezpieczeństwa dzieci. Rowery Puky kontrolowane są przez niezależne instytuty oraz wewnętrzne centrum testowe. Testy i obciążenia, którym są poddawane wykraczają poza wymagania stawiane przez obowiązujące normy. Producent zastosował w rowerku szereg zabezpieczeń. Rowerki Puky nie posiadają ograniczenia skrętu kierownicy. Zagrożenie, które niesie ze sobą blokada kierownicy w rowerku biegowym, wynika z tego, że gdy rowerek leży na podłożu to kierownica automatycznie ustawia się pionowo do podłoża i nie może obrócić się kiedy dziecko przewróci się na kierownicę. Przewrócenie się dziecka na pionowo ustawioną kierownicę, może w skrajnych przypadkach doprowadzić do poważnych urazów brzucha. Dodatkową zaletą braku blokady kierownicy jest większa zwrotność rowerka co docenią na pewno dzieci które dobrze opanowały jazdę :) Kierownica w rowerku LR 1L wyposażona jest w bezpieczne uchwyty oraz poduszkę chroniącą główkę.

Made in Germany
Firma Puky posiada 60-letnie doświadczenie w konstruowaniu i produkcji pojazdów dla dzieci. Puky ściśle współpracuje z rodzicami, terapeutami ruchu, a także specjalistami z zakresu pediatrii. Rowerki biegowe Puky produkowane są w Niemczech co gwarantuje wysoką jakość wykonania. Niemiecka jakość potwierdzona jest certyfikatami bezpieczeństwa (CE, TÜV GS) oraz licznymi nagrodami m.in. Spiel gut.


Kolor    zielony
Zalecany wiek    od 3 lat
Zalecany wzrost    od 90 cm
Zalecana długość nogi    od 35 cm
Materiał ramy    stal
Średnice i rodzaj kół    12 calowe, pompowane
Hamulec    brak
Regulacja kierownicy    od 49 do 57 cm
Regulacja siodełka    od 35 do 45 cm
Podnóżek    jest
Istotne wyposażenie    podest na nóżki, osłona na kierownicy
Ograniczony skręt kierownicy    nie
Waga    4,9 kg
Certyfikaty    CE, TÜV GS

 

 

 

5-cio letnia gwarancja

Gwarancja PUKY

Pojazdy PUKY przekonują ze względu na jakość wykonania, która oparta jest na 65-letnim doświadczeniu w projektowaniu, budowie i produkcji pojazdów dla dzieci. Pojazdy są regularnie testowane we własnym biurze monitoringu, podlegając badaniom laboratoryjnym. Testowane są również w niezależnych laboratoriach testowych (np. TUEV) w zgodzie z obecnie obowiązującymi normami a także powyżej tych standardów.
 
Dzięki swemu doświadczeniu, PUKY udziela 5-letniej gwarancji na ramy, widelce i kierownice w pojazdach zakupionych od dnia 1 Września 2016.
 
Gwarancja jest powiązana z produktem i jest zbywalna. To znaczy w przypadku usterek produkcyjnych lub wad materiału, gwarancja przechodzi także na kolejnych właścicieli pojazdu PUKY.
 
W celu aktywowania gwarancji po raz pierwszy, należy zarejestrować się w ciągu 4 tygodni od daty zakupu.
* na ramy, widelce i kierownice